Elegancki prezent na 40 urodziny dla mężczyzny

Elegancki prezent na 40 urodziny dla mężczyzny

2021-01-12

Można powiedzieć, że kiedy mężczyzna przekracza barierę 40 lat przeżywa drugą młodość, przez niektórych nazywaną kryzysem wieku średniego. Niezależnie od wszystkiego wiek to dojrzały i wymagający odpowiedniej celebracji. Warto zatem wybrać elegancki prezent na 40 urodziny dla mężczyzny, dzięki któremu będzie mógł zadać szyku. Zatem czy będzie to galanteria czy coś jeszcze? Poznajcie nasze propozycje.

Eleganckie dodatki są zawsze w cenie

Wśród eleganckich prezentów na 40-te urodziny dla mężczyzny należy wymienić przede wszystkim męską biżuterię. Na co można postawić? Sprawdzą się na pewno spinki do krawata i do mankietów, które są nieodzownym elementem formalnej garderoby, a przynajmniej być powinny. Nieśmiertelny, czyli ponadczasowy prezent to także elegancki zegarek na skórzanym pasku, najlepiej z grawerem, choć jak wiadomo w przypadku markowych modeli nie zawsze jest możliwość jego wykonania. Dobrym pomysłem na prezent jest także elegancki, jedwabny szal do płaszcza czy też rękawiczki.

Nietypowe, ale eleganckie prezenty na męską 40-tkę

Wieczór spędzony w teatrze w towarzystwie bliskiej osoby to na pewno nietypowy, ale elegancki prezent na 40-tkę dla mężczyzny. Oczywiście można podarować również voucher na elegancką kolację przy dźwiękach muzyki klasycznej. Kto powiedział, że tylko kobiety kochają SPA. Wiele ośrodków oferuje świetne pakiety SPA dla mężczyzn. Masaże pozwalają się odprężyć i wprowadzić niemal w błogostan, zwłaszcza w towarzystwie aromatycznych olejków o męskiej nucie zapachowej. Wśród eleganckich prezentów dla brodacza może znaleźć się także profesjonalne strzyżenie z pielęgnacją brody u barbera. Do eleganckich rozrywek na pewno należy również degustacja wina w odpowiedniej scenerii i taki prezent także można podarować z okazji 40 urodzin. Ciekawym pomysłem na prezent może być także rejs statkiem połączony z kolacją. Dla mężczyzn ze smykałką do majsterkowania proponujemy także warsztaty stylizacji mebli, wszak DIY stało się bardzo popularne, a zdobywanie nowych umiejętności to coś co warto zacząć robić po 40-tce.

Jaki elegancki prezent można jeszcze podarować? W przypadku większego budżetu może być to weekend w jakimś malowniczym miejscu. Na pewno każdy solenizant doceni takie prezenty, zwłaszcza jeśli są przemyślane. Można pokusić się również o rękodzieło, np. niewielki barek na alkohol, ale w tym przypadku trzeba już mieć spore umiejętności, aby prezent rzeczywiście był elegancki.