Jak przelać pieniądze z UK do Polski?

Jak przelać pieniądze z UK do Polski?

2021-05-20

Najczęściej Polacy przybywają do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych. Część swoich pieniędzy chcą przekazać na konta np. małżonka mieszkającego w Polsce. Jak wybrać najkorzystniejszą formę transferu pieniędzy? Czy możliwe jest wykonanie przelewu całkowicie za darmo?

Przelew bankowy

Aby wykonać przelew bankowy, wystarczy posiadać rachunek bankowy w banku UK i dane numeru konta odbiorcy w Polsce. Koszt takiego transferu zwykle jest wysoki, najczęściej wynosi około kilkudziesięciu złotych, a banki oferują zaniżony kurs wymiany walut. Do tego wszystkiego dochodzą dodatkowe opłaty za prowadzenie konta, przelewy czy pobranie pieniędzy z bankomatu. Odbiorca otrzyma pieniądze dopiero po kilku dniach. Sposób ten jest bardzo prosty, jednak niekorzystny pod względem kosztów.

Przelew SEPA

Alternatywą dla tradycyjnego przelewu może być przelew SEPA, czyli Single Euro Payments Area. Ten sposób wyróznia szybka realizacja i niskie koszty transakcji ze względu na brak pośrednika w postaci banku. Zlecenie przelewu można zrealizować w oddziale banku, telefonicznie lub online. Aby wykonać taką operację należy znać kwotę przelewu w euro, kod SWIFT banku odbiorcy i numer rachunku w standardzie IBAN. Cena przelewu waha się w przedziale od 4 do 30 zł.

VarsoviaFX

Istnieje sporo aplikacji i stron, dzięki którym możliwe jest przesłanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski. Jedną ze stron wartych polecenia jest VarsoviaFX. Varsovia fx oferuje bezpieczny transfer środków między kontami w UK i Polsce. Wystarczy się zarejestrować na stronie, aby skorzystać z opcji przelewów. Rejestracja jest prosta i szybka, a sam interfejs strony bardzo intuicyjny. Najszybsza opcja zapewnia dostęp do pieniędzy na polskim koncie w niespełna 10 minut od wysłania przelewu. Ponadto VarsoviaFX przelewa środki po wysokim kursie wymiany walut, co oznacza, że odbiorca w Polsce otrzyma wyższą kwotę. Od początku procesu widzimy, ile chcemy przesłać i ile faktycznie pieniędzy trafi na konto odbiorcy w Polsce. Strona umożliwia także przekazy pocztowe i przelewy ekspresowe.

Jeśli często zlecamy przelewy zagraniczne i zależy nam na wygodzie, warto skorzystać z aplikacji.

Darmowy przelew UK PL

Pod linkiem znajdziesz film instruktażowy, jak wykonać całkowicie darmowy przelew na varsoviafx.

Przelew konta w UK do Polski nie tylko nie musi być drogi, ale też możemy wykonać go całkowicie za darmo. Wystarczy znać i skorzystać z odpowiednich form przekazów pieniężnych.

Źródło: Materiał zewnętrzny