Tort na urodziny - jakie dekoracje wybrać?

Tort na urodziny - jakie dekoracje wybrać?

2021-07-16

Tort, by mógł w pełni spełniać swoje zadanie, musi być nie tylko zachwycający w smaku, ale także piękny. Za jego wygląd odpowiadają oczywiście kolory mas czy lukru, ale przede wszystkim, dekoracje na tort. Jakie dekoracje sprawdzają się najlepiej? Czy warto je stosować?

Toppery na tort

Toppery na tort mogą przybierać różne formy, dzięki czemu rewelacyjnie wzbogacają wygląd każdego tortu. Na torty urodzinowe świetnie sprawdzają się toppery w kształcie cyfr lub napisów. Coraz popularniejsze jest stosowanie toppera z cyfrą zamiast tradycyjnych świeczek. Możesz przebierać w różnorodnych kolorach, rodzajach wykończenia czy czcionkach. Toopery stosuje się również na tortach ślubnych. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się wszelkie serduszka, motywy typowo ślubne, a także napis "miłość" czy "love". Taki topper podkreśli charakter uroczystości i stanie się modnym dodatkiem dekoracyjnym, robiącym wrażenie.

Ciekawą grupą topperów są te przeznaczone na torty dla dzieci. Mogą one przedstawiać ich ulubione postaci z bajek. Taka dekoracja pozwala na indywidualizację tortu i dobór jego dekoracji do zainteresowań i upodobań dziecka. Maluch będzie zachwycony!

Co oprócz toppera?

Oprócz topperów ciekawym elementem dekoracyjnym tortów są elementy z masy cukrowej. Pozwalają one na stworzenie niemal dowolnego motywu- może to być jakiś przedmiot czy postać z bajki. Tutaj liczy się wyobraźnia i kreatywność.
Oprócz masy solnej, ciekawym rozwiązaniem są opłatki z dowolnym obrazkiem. Tutaj nie ma ograniczeń. To najprostszy sposób na dekorację tortu tematycznego. Możesz wybrać dowolny obrazek, ilustrację czy podobiznę ulubionej postaci z bajki. Na opłatku będzie on wyglądał rewelacyjnie. Taki opłatek wystarczy jedynie położyć na wierzchu tortu i stylowa i efektowna dekoracja gotowa!

Czy warto używać topperów do tortów?

Zdecydowanie tak! Toppery do tortów są doskonałą dekoracją, dodająca stylu i unikalnego wyglądu. Dzięki zastosowaniu takiej dekoracji, możliwe jest stworzenie tematycznego tortu w danym stylu, w zasadzie bez żadnego wysiłku. Zastosowanie toppera jest proste, nie wymaga żadnych umiejętności, a efekt naprawdę robi wrażenie. Dostępne są toppery wykończone w wyjątkowo dekoracyjny sposób, np. brokatem. Dzięki możliwości doboru wyglądu toppera, możesz stworzyć tort, o jakim marzysz. Nie od dziś wiadomo, że smakujemy nie tylko ustami, ale także oczami, a tort udekorowany w tak stylowy sposób będzie wyglądał jeszcze bardziej smakowicie i odświętnie. Przekonaj się sam!